במונח תאורת חוץ אנו מתכוונים לתאורה מלאכותית שמכוונת להאיר סביבה חיצונית – רחובות, בתים, גינות וכדומה. תאורה לרחובות ובתים היא ברובה המכריע סטנדרטית – עמודי תאורה לרחובות, זרקורים לבנייני ציבור, פסלים, גשרים וכיוצא באלו. לעומתה, תאורת חוץ לגינות היא כמעט תמיד מיוחדת, משום שכל גינה שונה מרעותה – הן במבנה ובצמחים הגדלים בה והן באופי הבעלים שלה ובשימוש שהם עושים בה.

 

תאורת חוץ

 

תאורת חוץ לגינות היא דרך מעניינת לשדרג את מראה הגינה כך שניתן יהיה ליהנות ממנה ולהשתמש בה גם בשעות החשיכה.

הבעלים של גינה שמעוניינים להתקין בה תאורה מתחילים בדרך כלל במקום הלא נכון – ביקור בחנות של מוצרים לבית ולגינה ורכישה של גופי תאורה.

 

תכנון נכון של גופי תאורה

עם חזרתם הביתה הם מתחילים להתקין בגינה תאורת חוץ ומיד נתקלים בבעיות טכניות: איך להציב ולחבר את גופי התאורה, איך להגן עליהם מפגעי מזג האוויר, איך להסתיר את החיבורים וכיוצא באלו בעיות. לאחר מכן, עם רדת החשיכה, מרימים את המתג של תאורת חוץ – ומתאכזבים מן התוצאה: תאורת חוץ על צמחים מסויימים מטילה צללים מאיימים, תאורה על שבילים מסויימים מטעה את העין, השילוב בין צבע התאורה וצבע המים נותן דווקא צבע מעופש ולא נעים, ודווקא במקומות שבהם דרושה הכי הרבה תאורה שוררת משום מה עלטה… מה קרה?

קרה דבר פשוט: הותקנה תאורה ללא תכנון מקצועי מוקדם. כי זאת יש לדעת: תאורת חוץ לגינה אין פירושה "להתקין גופי תאורה בגינה"! תאורת חוץ טובה לגינה משמעותה – חייבים לתכנן אותה באמצעות מומחה. תאורה טובה לגינה חייבת להתחשב במספר גדול של גורמים, החל מגודל הגינה ומבנה וכלה בסוגי הצמחים היחודיים שבה.

התקנה נכונה של התאורה

התקנתה של תאורת חוץ "נכונה" לגינה חייבת לבוא מתוך הכרה עמוקה של כל טכניקות התאורה וגופי התאורה הקיימים בשוק; יתרה מזאת, התאמת תאורה לגינה היא כמעט מעשה אומנות, משום שהאפקט המיוחד של כל סוג אור וכל גוף תאורה חייב להתאים למקום המואר בדיוק.

מומחיה של חברת אופק תאורת גן מכירים היטב את כל הסוגים של גופי תאורה ואת הדרך הנכונה להתקין תאורת חוץ לכל גינה. הם יודעים מה תהיה השפעתה של התאורה על כל צמח, כל שביל, כל בריכה וכל עץ. הם יודעים כיצד להתקין כל אלמנט של תאורה בדיוק במקומו הנכון, ובמקרה הצורך לא יהססו לתכנן ולייצר גופי תאורה ייחודיים לגינה שלך. רוצה תאורת חוץ לגינה? המקום הנכון להתחיל בו הוא חברת אופק תאורת גן.

Call Now Button