כאשר מתכננים מעבר לבית חדש יש רצון לחשוב על כל פרט ופרט. בין בין אם נעזרים במעצבי פנים כדי לתכנן את הבית בצורה אופטימאלית ובין אם מעצבים את הבית לבד, חשוב לדעת שתכנון תאורת בית הוא אחד הגורמים המכריעים המשפיעים על המראה העתידי של הבית. חשוב מאוד לתכנן תאורת בית בשלב מוקדם של התכנון הכללי, שכן שילוב נכון של תאורת בית בתכנון יקל אחר כך על שלבי העיצוב של הדירה או שיפוץ הבית.

תאורת בית מהי

בעבר הייתה תאורת בית עניין פשוט ובסיסי ביותר – תאורת בית סטנדרטית התבטאה בהתקנת כמה נקודות חשמל בתקרות ובקירות. כיום לא קיים יותר המושג תאורת בית "סטנדרטית" – כל בית הוא ייחודי, והנושא של תאורת בית מותאם לצרכיו ולרצונותיו של הלקוח. גם בבנייה סטנדרטית יש שאיפה לספק מקסימום של אפשרויות בנושא של תאורת בית ועל אחת כמה וכמה בבתים ובדירות המתוכננים מלכתחילה על פי עקרונות עיצוביים מסוימים.

כחלק מהתפיסה הכוללת של עיצוב הבית ישנם היום מעצבי תאורה שתפקידם לתכנן תאורת בית שתתאים באופן ספציפי לכל חלל בבית. תכנון נכון של תאורת בית לוקח בחשבון גם גורמים של עיצוב וגם גורמים של חיסכון בחשמל; ניצול האפשרויות של שימוש באמצעי תאורת בית טבעיים, כמו פתחי תאורה, כמו גם בשילוב של אלמנטים סולריים בתכנון תאורת בית תורמים למגמה זו.

מובן שברוב הבתים בישראל תאורת בית מבוססת עדיין ברובה על שימוש בחשמל, אך גם כאן ניתן לחסוך: תאורת בית תוך שימוש בנורות חוסכות בחשמל ושילוב של גופי תאורה בעלי מתח נמוך יחסכו אנרגיה וכסף.

לסיכום

עקרון נוסף שעל פיו יש לתכנן תאורת בית הוא ההתאמה הספציפית לכל מטרה. אין דומה תאורת בית אצל משפחה עם ילדים לתכנון של תאורת בית עם מספר נפשות קטן, כאשר רוב הפעילות מתקיימת בחדר המגורים. צרכים מקצועיים של הדיירים מכתיבים אף הם תאורת בית מסוימת – אנשים העובדים בביתם יתקינו תאורת בית מסוג אחד, ואילו אנשים המרבים לארח יבחרו להתקין תאורת בית מסוג אחר.

אופק תאורת גן מספקת פתרונות תכנוניים גם בתחום תאורת הבית לפי הצרכים המיוחדים של כל לקוח. השירות האדיב והליווי המסור של יועצי התאורה של "אופק תאורת גן" מבטיחים שביעות רצון מלאה של הלקוחות.

לצפייה בקטלוג המוצרים שלנו לחץ כאן

Call Now Button