לכאורה צמד המילים מטבחי חוץ טומן בחובו סתירה או פרדוקס – הרי איך יכול מטבח להיות ממוקם בחלק חיצוני בגינה וזאת לצד תאורת לד מעוצבת בגינה המספקת מקור אור איכותי בגינה בכלל ולמטבח בפרט, כאשר רוב העבודה והשימוש במטבח כרוך בהבערת אש או שמירה על סביבה בטוחה ותחומה? התשובה לכך טמונה בנושא של הכנה מראש והתאמה של התכונות והמאפיינים של תאורת הגן אל המטבח.

 

מי שיש בבית שלו גינה או חצר גדולה ונוהג לאכול ארוחות בגינה בשעות הערב או הבוקר – הרי שמטבח חוץ עשוי להימצא כפתרון לא פחות ממושלם עבורו. החכמה היא – מלבד בחירה נכונה של מטבח מעוצב ושל מה שהוא יכיל, להתאים את המטבח לפריטי הריהוט הממוקמים בסמוך וכך להפוך את החלל כולו ליחידה עיצובית אחת.

 

תאורת גן מעוצבת מאופק תאורה

תאורה למטבח חוץ

כשמדברים על תאורת גן, בין היתר אנו מדברים על תאורה על מטבח החוץ בו אנו מבשלים ומכינים מטעמים בחצר, התאורה המיועדת לכך היא פרוז'קטורים, ניתן לווסת את הפרוז'קטורים לרמת רגישות מסויימת הקולטת תנועה בתווך שלו, מעבר לכך, את עוצמת הפרוז'קטור ניתן גם לווסת, כלומר לכמה מטרים תגיע התאורה, עד לאן התאורה תאיר בחצר? את נתונים אילו תוכלו לבחור במידה ותרכשו תאורת גינה איכותית. בנוסף את זמן הישיבה של האורחים שלכם ובני המשפחה, תוכלו להנעים באמצעות תאורה סולארית ונורות לד בגינה. בנוסף ישנה תאורת חוץ צמודת קיר המוסיפה נופך מהמם לעיצוב הגינה, תאורה זו כוללת נורות שקועות בחומה המקבילה לשביל, נורות לד, נורות סולאריות, עמודי תאורה ומוצרי תאורה רבים נוספים.

כאשר מחליטים על עיצב מטבח גינה בחלק החיצוני של הבית או בגינה עצמה – חשוב מאד לשים לב לעיצוב התאורה בשביל בעזרת מנורות שקועות בחומה או תאורת לד על מנת שנגיע בבטחה  למטבח החוץ שלנו ומסביב לה על מנת לעבוד בצורה בטוחה עם שילוב של פרוז'קטור ויחד עם זאת לשים לב לבחירת סוגי התאורה שעושים וכמובן שילוב של אלמנטים נוספים שאמורים להיות ממוקמים בסמיכות. צריך לקחת בחשבון, למשל, היכן מחליטים למקם את רהיטי הגינה ואפילו כדאי לשים לב מאיזה חומר גם הם יהיו עשויים. כך השהייה בגינה, הן בסביבת הישיבה והן במטבח עצמו תהיה בטוחה ונוחה עבור כל בני המשפחה או החברים.

 

שביל גינה מואר בתאורת חוץ

למי מתאים מטבח חוץ?

הדבר הראשון שעולה במחשבות כאשר מדמיינים גינה או חלק חיצוני של בית שיש בו מטבח – הוא החשיבה פורצת הגבולות. הרי מטבח – מקומו בדרך כלל בתוך הבית פנימה ואת המאכלים שמבשלים נושאים החוצה על גבי מגשים. אם כך – למה שלא להתקין מלכתחילה מטבח במרפסת או בגג וכך לחסוך מהסועדים את ההליכה הלוך וחזור מאזור האכילה אל המטבח. כאשר בוחרים בריהוט שמשתלב היטב ובאופן מושלם עם המטבח שבחוץ – הרי שהסביבה כולה תהיה נעימה מאד לשהייה ואף פריט ריהוט או חפץ לא ייראה בחלל כנטע זר שאין לו קשר לסגנון העיצוב האחיד.

מי שמרבה לשהות בגינה או במרפסת לבטח יעריך את הימצאות המטבח באופן שיהיה לו נוח לתפעל אותו מרבית ימות השנה עם תאורת גן מתאימה לעבודה בטוחה. ישראל הרי ידועה במזג אוויר חם ונעים רוב השנה – לכן אין מניעה אמיתית מלהתקין מטבח חוץ וליהנות ממנו גם במהלך היום וגם בשעות הערב והלילה. עבור חברים, בני משפחה או מכרים שיוזמנו לבקר ולאכול – יהיה זה חידוש ואולי אפילו ייתן להם רעיון משל עצמם במידה ובבית שלהם יש את התנאים הדרושים לשם התקנת מטבח חוץ.

כיום אפשר להתאים את התקנת המטבח בדיוק לדרישות של כל לקוח ולקוח. אפשר לשלב בין אפשרויות בישול שונות, להוסיף תוספות שונות או לגרוע אפשרויות אחסון או בישול שהלקוח לא מעוניין בהם. בנושא זה באופן מיוחד יש חשיבות גבוהה מאד להתאמה אישית לצרכים והדרישות של הלקוח ולכן כך מבוצעת ההזמנה וההתקנה.

 

לחץ לחזרה לכלל המאמרים באתר

Call Now Button