עמודי תאורה נתפסים בדרך כלל כמושג עירוני – עמודי תאורה לרחוב, עמודי תאורה לכיכרות, עמודי תאורה לאיצטדיונים, עמודי תאורה לצמתים ראשיים וכיוצא באלו. עמודי תאורה כאלו הם תמיד גדולים וגבוהים, ונושאים מנורות חזקות מאוד או אפילו זרקורים.

עמודי תאורה לכל

עמודי תאורה לגנים ציבוריים, לסמטאות ולמבואות קטנים הם בדרך כלל קטנים יותר, ומכיוון שהם קרובים יותר לעין המתבונן הם מעוצבים בהקפדה רבה יותר ונושאים גופי תאורה עדינים יותר וחלשים יותר שאינם מסנוורים את העין.

עמודי תאורה שמיועדים לגינה הפרטית מיועדים לספק תאורה דקורטיבית לאזור קטן מאוד בגינה, בין אם זה שביל להליכה, ערוגת פרחים, שפת בריכה או כל אלמנט עיצובי אחר. ממילא מובן, כי עמודי תאורה כאלו יהיו קטנים מאוד ועדינים, יפיצו אור רך ונעים ויהיו מעוצבים בצורה שתשתלב עם הסביבה אותה הם מאירים.

עומדי תאורה בשתי צורות

עמודי תאורה לגינה מופיעים בדרך כלל בשתי צורות עיקריות. הצורה הראשונה היא עמודי תאורה קבועים, שמחוברים בבסיסם לתשתית הגינה (כגון שביל או שפת בריכה), מקבלים את אספקת החשמל דרך אותו בסיס ומיועדים להאיר את סביבתם הקרובה. עמודי תאורה אלו יכולים להופיע בגדלים ובגבהים שונים, בהתאם לגודל השטח המואר ועוצמת האור הדרושה, וכמעט תמיד יהיה בסיסם עבה יחסית.

הצורה השנייה של עמודי תאורה היא עמודי תאורה ננעצים, או "דוקרניים". עמודי תאורה אלו כשמם כן הם – הם ננעצים באדמה, בחצץ או בחיפוי אחר, כאשר המטרה היא להאיר איזור מצומצם וקטן לפי הצרכים המשתנים (למשל, ערוגה שפורחת בתקופה מסויימת).

עמודי תאורה אלו יהיו בנויים תמיד ממוט נעיצה צר ומחודד, שבקצהו העליון גוף תאורה. גוף התאורה הזה יכול להיות קבוע או תלוי, כאשר צורתו ומבנהו מכוונים להפצת האור כלפי מטה אל הסביבה המוארת.

חברת אופק תאורת גן, שמתמחה מזה שנים רבות בתאורת גינות וגנים, משווקת ומספקת עשרות רבות של עמודי תאורה מכל הסוגים.מומחיה של חברת אופק ישמחו לייעץ לכל בעל גינה מה היא הדרך הנכונה והטובה ביותר להתקין תאורה בגינתו, בין אם תהיה זו מבוססת על עמודי תאורה או על כל סוג אחר של גופי תאורה לגינה.

עמודי תאורה קבועים או עמודי תאורה ננעצים, גופי תאורה שקועים או ספוטים גלויים – בחברת אופק תאורת גן ידעו תמיד להתאים לגינתך את סוג התאורה שיחמיא לה ביותר.

Call Now Button