מנורות גן – כפי ששמן מעיד עליהן – הן מנורות שנועדו להאיר את הגן. מנורות גן שונות ממנורות לבית בכמה היבטים חשובים: מנורות גן חייבות לעמוד בתנאי מזג אוויר קשים – חום ושמש בקיץ, קור וגשם ורוח בחורף – ובחילופים תכופים בין חום וקור.

מנורות גן חייבות להיות מותקנות בצורה בטיחותית, הן כדי שלא יינזקו או יתקלקלו כתוצאה מפגעי מזג האוויר והן כדי למנוע סכנת התחשמלות בסביבה רטובה, בנוכחות ילדים משחקים וכדומה. מנורות גן גם מיועדות בדרך כלל להאיר נקודה ספציפית בגן, כגון עץ, שיח או פסל, ולא חללים שלמים כמו חדרים בבית.

תאורה באמצעות מנורות גן

תאורה לגן באמצעות מנורות גן שונה מתאורה לבית בעוד שני היבטים מעניינים:

(א) בתוך הבית, הקירות והתקרות מחזירים את האור הנופל עליהם, והאפקט הזה נלקח בחשבון בתכנון וביצור של גופי תאורה ביתיים; בגן, מנורות גן מיועדות להאיר איזור אפלולי שבדרך כלל אינו מחזיר אור, ועל כן האור שמפיצות מנורות גן חייב להיות ממוקד ולהתאים בגוון ובעוצמה שלו לאובייקט המואר.

(ב) תאורה ביתית בדרך כלל איננה מטילה צל, בעוד שתאורת גן באמצעות מנורות גן גורמת לכל שיח ולכל עץ להטיל צל אופייני בהתאם לכוון התאורה.

מכל זה נובע, שהתקנת מנורות גן איננה פשוטה ומובנת מאליה כמו התקנה של תאורה ביתית רגילה. הצבתן של מנורות גן חייבת להיות מתוכננת היטב ולהתחשב בכל ההיבטים שמנינו – שום בעל גינה לא ירצה להתקין מנורות גן ולגלות שהן מטילות צללים שמפחידים את הילדים, ובוודאי שלא ישמח אם התקין מנורות גן וגילה שנותרו בגינה אזורים אפלים שאינם מוארים כרצונו.

איכותן של מנורות גן חשובה עוד יותר מאיכותן של מנורות ביתיות, והאספקט הבטיחותי של מנורות גן חשוב מאוד. עיצובן הדקורטיבי של מנורות גן חשוב גם הוא, כי מנורות גן ברובן נראות היטב גם ביום וחייבות להשתלב בעיצוב הגינה.

מנורות גן לכל גינה

בחברתנו אופק תאורת גן, שמזה שנים מתמחה בתאורת גינות וגנים, יודעים בדיוק כיצד להתאים את הסוג הנכון של מנורות גן לכל פינה בגינה ולכל שאיפה של בעל הגינה. באופק תאורת גן מכירים ומשווקים עשרות סוגים של מנורות גן לכל סביבה ולכל מטרה, ולא יהססו לתכנן ולייצר מנורות גן מיוחדות בעיצוב מקורי כדי להאיר בצורה הטובה ביותר את הגינה שלך.

Call Now Button