הגינה של הבית היא פינת החמד, הראיה הירוקה של הבית והמשפחה. שם ניתן לשבת בשלווה ובנחת, ללגום משקה או לבלות בארוחה, לנהל שיחה עם בני משפחה, חברים או שכנים וליהנות מאוויר צח ונעים בצמוד לבית, בהפוגה מהשגרה העמוסה והלחוצה. מי שיש גינה הצמודה לבית שלו בוודאי יודע שצריך להקדיש לא מעט תשומת לב לעיצוב הגינה, לסידור שלה ולבחירה של פריטי הריהוט שיהיו ממוקמים בה. כיום יש תחום שלם של עיצוב גינות שניתן לקחת ממנו השראה ורעיונות איך יהיה הכי כדאי ונכון לסדר את הגינה הפרטית.

תאורת גן בעיצוב ייחוד של אופק תאורה

על מנת ליהנות מהגינה גם בשעות הערב צריך להתקין בה גופי תאורת גן. כיום ישנם סוגים רבים ושונים של גופי תאורה וחשוב שיהיו אלה גופים המיועדים ומתאימים לשימוש בגינה, כלומר בחלק החיצוני של הבית. גופי תאורה אלה יכולים לספק אור לבן או אפילו צבעוני וזאת על פי ההעדפות האישיות של מי שגר בבית. במידה והגינה מעוצבת ויש בה אלמנטים עיצוביים מיוחדים, כמו למשל בריכת נוי, גדר או שער מיוחדים – אפשר וחשוב לשלב בין אלה לבין בחירה נכונה של גוף התאורה עצמו ושל סוג האור שיופק ממנו. כיום אפשר לבחור בין גופי תאורה קבועים לניידים, עומדים ותלויים וכאלה המספקים עוצמות שונות של אור לרחבי הגינה.

 

איך משדרגים את הגינה?

דבר נוסף שצריך להקדיש לו מחשבה וזמן לא מעטים הוא בחירת ריהוט הגן. גם כאן קיימים לא מעט סוגים הנבדלים זה מזה בדגם, בצבע ובחומרי הגלם שמהם עשויים בפריטי הריהוט וכל אחד יכול לבחור את הריהוט שהכי יתאים להעדפות האישיות שלו – כסאות או כורסאות, קשים או מרופדים, עם או ללא שולחן צמוד, בצבע אחד או שילוב של צבעים וכל תכונה אחרת שחשוב לו שתהיה בפריטי ריהוט הגן. כאשר בוחרים את הריהוט חשוב שהוא יהיה נוח לכל מי שאמור לשהות בגינה וכדאי שגם יהיה תואם לסגנון העיצוב הכללי של החלק הפנימי של הבית.

תאורת גן שביל מואר בגינה

ישנם רעיונות נוספים שכדאי לקחת בחשבון בעת תהליך של שדרוג הגינה, למשל בחירת נדנדה לגינה או התקנת בריכת שחייה,הוספת דשא טבעי או סינטטי, התקנת שביל אבנים או בחירה מושכלת של סוגי הצמחייה. כאשר כל האלמנטים האלה ייבחרו בקפידה וגם יהיו משולבים זה בזה אין ספק שהגינה הסופית תהיה לא רק יפה ונעימה אלא גם מעוצבת ובעלת מראה מפואר. כל מי שיגיע אליה יהיה נפעם ממה שהיא מציעה.

Call Now Button