תאורה לפינת אוכל קובעת במידה רבה את המאפיינים של החלל. בניגוד לגופי תאורה לחדרים שהתפקיד שלהם הוא בעיקר דקורטיבי, תאורה מודרנית לבית בכלל ולפינת אוכל בפרט היא גם פונקציונאלית. זו התאורה שאותה מדליקים כאשר מתיישבים סביב שולחן האוכל לבד, עם חברים או משפחה ולעיתים קרובות היא משמשת כאלטרנטיבה להפעלת תאורה כללית בחללים הקרובים של הסלון או המטבח.
בשביל להשיג תאורה מושלמת לפינת האוכל צריך קודם כל להחליט איפה למקם אותה. לפי המיקום ניתן להשוות בין מנורות צמודות תקרה, נברשות וספוטים ואפשר גם להשתמש בגופי תאורת לד כדי לחסוך בהוצאות אנרגיה וחשמל. אם רוצים, ניתן להגביר את היעילות של תאורת פנים לבית בעזרת מיקום אסטרטגי של הספוטים בתוך נישות גבס או עם גופי תאורה עומדים מה שיאפשר תאורה מודרנית לבית.

 

תאורה לפינת אוכל

שיקולים עיצוביים בתאורה לפינות אוכל

השיקול העיקרי הוא בבחירת תאורה לפינת אוכל הוא כמובן דקורטיבי. עוד לפני שמשווים בין סוגים שונים של גופי תאורה, כדאי להחליט האם רוצים לעצב אותם בסגנון מודרני, כפרי או וינטאג'. לכל סגנון מאפיינים אחרים וההבדלים ביניהם ניכרים לעין – בעיקר באזור בולט כמו פינת האוכל או הסלון או תאורה לחדרים.
עוד שיקול עיצובי שיכול להיות רלוונטי בבחירת תאורה לפינות אוכל הוא מידת ההתאמה לשולחן. בפינת אוכל יש מטבע הדברים שולחן גדול עם כיסאות, אז כדאי לבדוק מאיזה חומרי גלם הם מיוצרים. כיסאות ושולחנות אוכל מעץ יאפשרו לשלב מעליהם נברשת קלאסית וגדולה, בעוד רהיטים ממתכת או אלומיניום יתאימו יותר לספוטים של תאורת לד מחמיאה ויצירת תאורה מודרנית לבית.

 

מה מאפיין את ההתפתחות המודרנית בתאורה ביתית?

התאורה הביתית התפתחה בצורה משמעותית. בשנים האחרונות יש יותר ויותר גופי תאורה חסכוניים, עיצובים מינימליסטיים של נברשות ודגמים של מנורות צמודה תקרה לדירות קטנות שחוסכות במקום. למעשה, התאורה הביתית התפתחה לאור שינויים בצרכי הלקוחות עצמם וגם בגלל הבדלים באופן שבו בונים בתים ודירות, עקב ההתפתחות של התאורה הביתית נוספו סוגי תאורות שונים המיועדים במיוחד לאזורים ספיציפים, הנותנים תאורה לחדרים בבית כגון : תאורה לפינת אוכל, תאורה לסלון, תאורה לכניסה לבית ועוד סוגי תאורה המותאמים בידיוק לאזור הרצוי.
במילים אחרות, תאורה מאז ומעולם הייתה חלק בלתי נפרד מהבית אך נדמה שכיום יש לה תפקיד חשוב יותר. כמו כן, בעלי בתים מבינים הקשר בין התאורה ואיכות החיים שלהם.

 

השפעת התאורה הביתית וטיפים שחשוב לקחת בחשבון

התאורה הביתית משפיעה על כל בני המשפחה ועל חשבון החשמל. השאיפה היא לשלב כמה שאפשר בין תאורה טבעית ומלאכותית, אך את זה ניתן לעשות רק אם בוחרים בצורה נכונה את גופי תאורה לפינת אוכל, ושאר החדרים החשובים.
לבסוף, כדאי לקחת בחשבון שתאורה ביתית יכולה לחסוך בהוצאות שיפוץ. השקעה חד פעמית בתאורה משדרגת את חלל הפנים כולו, מגדילה את משך הזמן שאותו בני המשפחה מבלים סביב שולחן האוכל וגם תורמת לאיכות החיים וכמובן משרה תאורה מודרנית לבית. כיום ניתן לבחור גופי תאורה מבין מגוון גדול של אפשרויות ואפשר גם להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי עיצוב תאורה לבית או תאורה לחדרים.

למעבר לקטלוג תאורת פנים של אופק תאורת גן לחצו כאן!

Call Now Button