כל מי שיש לו גינה או חצר פרטית יודע שהן מהוות מוקד משיכה חזק מאד לשלל סוגים של מזיקים, חרקים, מעופפים ומכרסמים. הצמחייה הפורחת, עצי פרי או שאריות מזון, בשילוב עם חיבור ישיר לרחוב או לשביל חיצוני – מייצרים את הסביבה המתאימה מאד להגעה של יצורים אלה שעלולים גם להסב נזק לא קטן לגינה, גם להוות מטרד ולקלקל את השהייה בגינה ובמקרים חמורים אפילו להוות סכמה בריאותית עבור כל מי שיושב בגינה להנאתו. זו הסיבה גם שאנשים בעלי חצרות לא בוחלים באמצעים ומחפשים פתרונות הקשורים להדברה.

על מנת ליהנות מהגינה בכל שעות היממה, חשוב להתקין בה גופי תאורה שיהיו גם יפים ודקורטיביים וישתלבו היטב עם העיצוב הכולל של הגינה וגם יהיו טובים ויעילים, כלומר יספקו את כמות האור הדרושה לשם שהיה טובה, נוחה, נעימה ובטוחה. כאן נוצרת בעיה אחרת – כאשר מדובר באור חזק המאפשר ישיבה ושהייה של אנשים לצידו – הוא גם מושך אליו לא מעט חרקים ובעלי חיים מעופפים שגם מסתירים את האור, גם מפריעים למי שיושב בגינה וגם עלולים לעקוץ או לפגוע וגם להזיק למאכלים הנמצאים בסמוך.

תאורת גן פרוזקטור לגינה

אור גינה ומזיקים

סוגים רבים של מזיקים נמשכים לכל סוגי האור ולכן גופי תאורה הופכים למוקד משיכה לזנים אלה של בעלי חיים. על מנת לצמצם את התופעה או להביא למניעתה – חשוב מאד להזמין שירות מקצועי של הדברה הניתן על ידי חברה מקצועית וכך אפשר להיפטר מהיצורים המפריעים אחת ולתמיד. חשוב לפנות אל חברה המחזיקה את כל ההיתרים והרישיונות לעסוק בתחום ההדברה, שכן מדובר בתחום שחשוב מאד לדעת איך לפעול ולעבוד בו, בעיקר כאשר מעורבים בו חומרים העלולים לגרום נזק גם לצמחיה בגינה ואפילו לבני האדם החיים בבית.

 

להנות מהתאורה בגינה ללא מזיקים

הדברה על ידי חברה מקצועית תבטיח תוצאות מצוינות ומשביעות רצון והעיקר הוא שאפשר יהיה לשבת וליהנות מהגינה מבלי לסבול מהחרקים שנמשכים לאור שפולטים גופי התאורה הממוקמים שם להנאתם של השוהים בגינה. כדאי גם לקחת בחשבון את הנושא הזה כאשר מחליטים על רכישה של גופי תאורה לגינה. ישנם סוגים רבים של גופי תאורה המתאימים ומיועדים לשימוש חיצוני בחצר, גינה או מרפסת וחשוב לדעת איזו עוצמת אור תיתן את האור המתאים והמספיק מבלי שיימשכו אליה יותר מדי חרקים או מזיקים.

כאשר תקופים את הבעיה מכל הכיוונים – גם בוחרים גופי תאורה נכונים וגם מזמינים שירות מקצועי ואיכותי של הדברה מחברה מקצועית אפשר למזער את התופעה ולדאוג שהחרקים שבכל זאת נמשכים אל האור יגיעו בכמות קטנה בלבד (אם בכלל) ולא יסבו נזק לצמחיה, כמו גם לא יהוו מטרד למי שיושב בגינה ורוצה ליהנות מזמן איכות ולא להיות קורבן למתקפה של חרקים לא נעימים.

ראו גם: תאורת גן

Call Now Button