רבים מאתנו חולמים על גינה: זהו אחד החלומות הקלאסיים, שהשורשים שלו נעוצים עמוק בהיסטוריה, כשבני המעמד העליון – אצילים, רוזנים, נסיכים, מלכים וכו' – נהנו מבתים עם מרחבים עצומים של דשא וצמחיה, ונמשכים עד ימינו אנו, כשהכמיהה לחיבור לטבע מעצימה את הרצון שלנו בבית עם גינה.

הגשמת החלום על גינה, כמו כל מימוש של כמעט כל חלום, מגלה לנו שכדי שההנאה תהיה מושלמת רצוי להוסיף כמה מרכיבים כגון תאורת גינה מרהיבה, נורות לד, תאורה לשביל בגינה, כדי שלא רק תהיה לנו גינה אלא שהיא תהיה הכי יפה שאפשר. בפרט כדאי להשקיע בתאורה שתהיה גם מחמיאה לגינה וגם מרהיבה בפני עצמה

איך לבחור גופי תאורה לגינה?

כדי שהגינה שלכם תהיה באמת הכי יפה שאפשר, מומלץ לפנות למומחים לתאורת חוץ ובפרט כאלה שמתמחים בתאורה לגינות. וניתן אף לשלב דק עץ המהווה אף הוא תוספת מבורכת ועוד רכישה מומלצת היא מכסחת דשא שתבטיח מדשאה מטופחת ובריאה.

הסיבה לכך פשוטה: התאמת תאורה לגינה מחייבת ניסיון רב, כדי לבחור את גופי התאורה שיפזרו את הכמות האופטימלית של אור בכל מקום בגינה, ימשכו תשומת לב רצויה למוקדים ספציפיים שבהם הגינה יפה במיוחד, יפגינו אסתטיקה משובחת בפני עצמם ובנוסף יהיו עמידים וחסכוניים מבחינת צריכת החשמל.

עוד כדאי לדעת שישנו מגוון רחב של סוגים של תאורה לגינה: ספוטים, תאורת לד, עמודי תאורה קבועים, מנורות תליה, תאורה שקועה, פרוז'קטורים, אלמנטים מוארים, גופי תאורה צמודים לקיר ועוד אפשרויות – יצירת שילוב מושלם בין כל האלמנטים הרצויים בגינה שלכם הוא מעשה אמנות של ממש, ואחרי שהשקעתם לא מעט משאבים בהגעה לבית עם גינה, כדאי להשקיע עוד קצת ולהפוך את הגינה למושלמת, גם בשעות היום וגם אחרי שהשמש שוקעת.

נורות לד חסכוניות בצריכת חשמל

איך לבחור את מכסחת הדשא המתאימה לכם ביותר?

השיקולים העיקריים בבחירת מכסחת דשא הם הספק המנוע, סוג המנוע (חשמל/בנזין), מספר הלהבים ומספר דרגות הכיסוח.

מבחינת הספק, השאלה היא מה גודל הגינה שלכם – לגינה בגודל בינוני מספיקה גם מכסחת דשא עם 1200-1500 וואט (או לחילופין 4-5 כ"ס), ולגינה גדולה כבר נדרש מנוע חזק יותר. עוד כדאי לקחת בחשבון שלא רק שטח רחב יותר מחייב עוצמה גבוהה יותר אלא גם צפיפות הדשא ושיפועים אם ישנם.

מנועי בנזין הם לרוב יקרים יותר ורועשים יותר, ובנוסף עלולים לפלוט עשן, כך שבמרבית המקרים – אלא אם כן יש צורך במנוע חזק במיוחד – רצוי להעדיף את הגרסה החשמלית, גם אם היא מחייבת חיבור למקור חשמל. אגב, ישנן יותר ויותר מכסחות דשא רובוטיות שחוסכות לכם את העבודה וכמובן יודעות להיזהר לא לפגוע בגופי התאורה המושקעים בגינה.

המלצות נוספות הן לבחור מכסחת עם מספר דרגות כיסוח, שכן בעונות שנה שונות גובה הדשא האופטימלי הוא שונה, וכן להעדיף מכסחות דשא עם 4 להבים על פני אלה בעלות צמד להבים בלבד, וזאת כדי להאריך את תוחלת חיי המנוע.

ראו גם: תאורה לפרגולה

Call Now Button