בגופי תאורה  אנו מתכוונים להתקנים מעשה ידי אדם שיעודם המרכזי הוא להפיץ אור. גופי תאורה יכולים להיות מסוגים שונים ולשרת מטרות שונות, החל מתאורה חזקה של איצטדיונים ומבני ציבור וכלה בתאורת אקווריום עדינה. אולם, בעוד ששתי דוגמאות אלו מתייחסות רק לאור שמפיצים אותם גופי תאורה ולא לצורתם, הנה פעמים רבות חשובה לנו מאוד הצורה בה מעוצבים גופי תאורה וההתאמה שלהם לסביבה.

חלוקת גופי תאורה לגינה

ניתן לכן לחלק גופי תאורה לשני סוגים עיקריים: גופי תאורה שמטרתם הבלעדית היא לספק אור וצורתם איננה חשובה, ולעומתם גופי תאורה שצורתם חשובה והאפקט האסתטי שלהם נובע הן מצורתם והן מן האור שהם מפיצים.

גופי תאורה שצורתם איננה חשובה גם אינם מעניינים במיוחד – בדרך כלל הם נסתרים מן העין, ואת סוג האור ועוצמתו ניתן לקבוע בקלות לפי מפרט טכני.

גופי תאורה אפ אנד דאון, גופים המאירים כלפי מעלה ומטה בו זמנית

גוף תאורה אם אנד דאון

 

 

 

 

 

 

 

גופי תאורה זרוע קיר, גופים צמודים לקיר באמצעות זרוע

גוף תאורה זרוע קיר

 

 

 

 

 

 

 

גופי תאורה שקועי קיר, גופים השקועים בתוך הקיר 

גוף תאורה שקוע בקיר

 

 

 

 

 

 

 

העניין האמיתי שמעוררים גופי תאורה גלויים נעוץ בשילוב שבין צורתם של אותם גופי תאורה ובין האור שאותם גופי תאורה מפיצים: סוג האור, עוצמתו, הגוון שלו, רכותו, השינויים שחלים בו, וכל זאת – בשילוב עם עיצובם של אותם גופי תאורה והמאפיינים הצורניים שלהם: גודלם, המבנה שלהם, עיצובם האומנותי, החומר שממנו הם עשויים, צבעו, שקיפותו, גמישותו, עד כמה הוא נעים למגע, ועוד פרמטרים רבים אחרים.

חשיבות רבה נודעת כמובן להתאמה שבין החומרים מהם בנויים גופי תאורה לבין המקום שבו הם אמורים לפעול – חיצוני או פנימי, חשוף לפגעי מזג האוויר או לא, מואר או חשוך, מוגן מפני מגע או לא, ואולי אפילו מתחת למים – כל מקום והאילוצים שהוא מציג בפני מי שבא לעצב תאורה בעזרת גופי תאורה גלויים.

אחד השימושים המעניינים ביותר של גופי תאורה הוא גופי תאורה לגינה.

בעיצוב נכון ובביצוע זהיר, גופי תאורה לגינה יכולים לשנות את פניה כליל ולהפוך אותה מ"סתם" גינה – יפה ככל שתהיה בשעות האור – למקום קסום, שונה ומיוחד בשעות החשכה.

זאת היא בדיוק התמחות העיקרית של אופק תאורת גן – חברה שהתמחתה וצברה נסיון רב ועשיר בפיתוח, עיצוב, התאמה ומכירה של גופי תאורה לגינות.באופק תאורת גן יתאימו לגינה שלכם גופי תאורה יפהפיים וחסכוניים, שבשעות החשכה יהפכו את גינתכם למקום בעל קסם ייחודי.

Call Now Button