רוב גופי התאורה השקועים יתבססו על הטכנולוגיה של תאורת הלד שהיא תאורה מודרנית וחסכונית במיוחד שמספקת נעימות מרבית לכל חלל. מלבד כל היתרונות שלה, היא מאפשרת מגוון של אופציות עיצוביות בחלל הבית. אין ספק שמדובר בטרנד שמתחולל מזה כמה שנים בכל מה שקשור לעולם התאורה המעוצבת.

חלל הבית, בשנים האחרונות עושה שימוש רב בחומר הגבס. יש נישות רבות שנבנות בחלל מגבס,
בין אם אלו עבודות שיפוצים בגבס עבור הסלון בלבד, ובין אם עבור כל חדרי הבית שלכם חברת די דקו – Ddeco מעמידה לרשותכם מגוון של  פתרונות תקרות גבס ומחיצה של גבס, מדפים ועוד.
בכל אלה ניתן לשלב בקלות את גופי התאורה וליצור מראה ונופך מרשים וחדשני. תקרות גבס הם פתרון מושלם למי שמעוניין לעצב את החלל ולהנמיך את התקרה בשל כך. ליצור תאורה שהיא קרובה יותר לארונות או למשטח עבודה וכו'.

שלוש מנורות לבית בגוון לבן אפור

עיצוב ייחודי                      

אלומות האור שיוצאות מתקרת הגבס הן מעין משבצות אור זעירות שאפשר לשחק איתן כיד הדמיון בכל מיני מקבצים בחלל. מדובר בעיצוב שמשנה את כל המראה של החלל, הוא מעניק לו מראה נקי ומסוגנן ועם זאת לא מתאמץ במיוחד. ניתן להתקין גופים של תאורת חוץ במגוון שלם של גווני תאורה ועיצובים של מסגרות, כמו מסגרת ממתכת או מזכוכית ועוד.  גופי תאורה ששקועים בתוך הגבס נקראים לרוב ספוטים בגלל סוג התאורה שהם יוצרים – מעין קרני אור.

גופי תאורה לבית בצבע זהוב

יתרונות התאורה השקועה

תאורה שהיא שקועה בקיר הגבס או בנישת גבס ובתקרה היא תאורה שמסתתרת ולא ניתן לראות את גוף התאורה, מה שיוצר אשליה שמהתקרה עצמה יוצאות אלומות אור טבעיות, נעימות וממוקדות. יתרונותיה של תאורה השקועה הם רבים; היא מספקת לחלל מראה פשוט, קליל ונקי מכבלים וחוטי תאורה, היא לא גורמת לעומס על הריהוט או כל אלמנט אחר בחלל ועדיין מוסיפה הרבה סטייל לחלל. מדובר בנורות מאוד חסכוניות שאינן צורכות הרבה חשמל ואורך חייהן ארוך במיוחד. כמו כן, קל ופשוט ביותר להתקין ולהחליף אותן.

מנורות לבית מבית אופק תאורה

תכנון התאורה בתקרת הגבס

על מנת שתיווצר אווירה הרמונית בבית יש לתכנן את התאורה בתקרת הגבס שאתם בונים מבעוד מועד. חשוב לזכור שכל גוף תאורה אחד הוא מתרכז במיקום מסוים ואם מעוניינים בתאורה במשטח גדול חשוב יהיה לפזר את הספוטים בתקרה בכמה מקומות. יש לגופי תאורה שקועים תכונה נוחה בשל הגמישות שלהם והם מגיעים בכמה גדלים, זאת בהתאם לצורך ולכמה אור תדרשו בחלל. לאחר שתתכנו בקפידה ותצרו את הנקבים המדויקים לגופי התאורה, ההתקנה תהיה פשוטה ביותר, בעוד המראה שמתקבל מרהיב במיוחד.

סוגי תאורה שקועים                                                                                                              

יש מספר של סוגי תאורה שהם נחשבים לשקועים. יש תאורה שהיא שקועה לרצפה, יש תאורה שקועה לקיר, וכאמור שקועה לתקרה ועוד. את כל גופי התאורה נהוג יהיה למקם ולפזר בחלל במקבץ שהוא לא צפוף שיוצר אווירה עיצובית ושלווה.

לחצו כאן למאמרים נוספים

Call Now Button