גוף תאורה למראה הגינה

גוף תאורה כשמו כן הוא – גוף, או מתקן, שמטרתו להאיר את סביבתו. בחיי היום-יום שלנו ובסביבה הביתית שלנו, במונח גוף תאורה איננו מתכוונים לזרקורים מקצועיים או לפנסי רחוב אלא למתקן קטן לבית או לגינה – גוף תאורה דקורטיבי, שגם צורתו יפה ומעניינת וגם האור שהוא מפיץ נעים לעין ומותאם לסביבתו.

גוף תאורה לפנים הבית מותקן כמעט תמיד בתקרה או על קיר, ובדרך כלל האור שהוא מפיץ מוחזר מן התקרה או מן הקיר וכך מאיר את הסביבה. גוף תאורה לגינה פועל בצורה שונה מעט – הוא מיועד לשפוך אור רך על עצם מסויים ולהדגיש את מראהו, ולא להאיר סביבה שלמה. גוף תאורה לגינה יהיה כמעט תמיד נסתר ברובו, משום שהרצון הוא ליצור אפקט של תאורה מעניינת ולא להדגיש את מקור האור עצמו.

גוף תאורה לגינה חייב גם להיות מותאם לתנאי חוץ, ובעיקר לרטיבות רבה, ולכן יהיה בנוי תמיד מחומר שאיננו מחליד ואיננו מתקלקל בגשם. מסיבות בטיחות, גוף תאורה לגינה יעבוד כמעט תמיד במתח נמוך – 12 או 24 וולט – ועדיין יהיה מבודד היטב מסביבתו כדי שלא יתקלקל. גוף תאורה לגינה גם חייב להיות בנוי מחומר שאיננו רגיש מדי לקרינת השמש ושצבעו איננו דוהה בשמש. וכמובן, גוף תאורה שמיועד לתאורה תת-מימית חייב להיות אטום לחלוטין למים.

גוף תאורה לגינה במבצע

התקנת גופי תאורה לגינה

מכאן נובע, שהתקנת גופי תאורה לגינה איננה דומה להתקנת גוף תאורה לפנים הבית. גוף תאורה לבית יכול להיות בנוי ממגוון חומרים וצבעים, שאינם חייבים להיות כה קשיחים ועמידים כמו אלו של גוף תאורה לגינה, והתקנתו חייבת להביא בחשבון את צורכי התאורה של חלל הבית; גוף תאורה לגינה חייב להיות מותאם למקום הספציפי אותו הוא אמור להאיר או להדגיש – שיח, עץ, ערוגה, בריכה, שביל או כל אלמנט אחר שקיים בגינה.

בחברת אופק תאורת גן, שהתמחתה בנושא תאורת הגינה וגופי תאורה לגינה, מכירים כל גוף תאורה שמצוי בשוק ויודעים להתאים גוף תאורה לכל מקום ולכל מצב. מומחיה של החברה גם מסוגלים לתכנן, לעצב וליצר כל סוג של גוף תאורה שדרוש למטרה ייחודית ואינו ניתן לרכישה. בחברת אופק תאורת גן, גוף תאורה איננו סתם מקור אור – בחברת אופק, כל גוף תאורה הוא חלק אחד ממעשה האומנות הכולל של יצירת תאורה דקורטיבית לגינה כולה.

Call Now Button