תאורה היא אלמנט בעל תפקיד מכריע בגיבוש התחושה הניתנת לנוכחים בסביבתו. מומחים במגוון תחומים של התעשייה הבינו זאת, וכיום ישנה השמת דגש גבוהה על תכנון ויישום גופי התאורה השונים במרחב, כדי לגרום להם לייצר את האווירה הרצויה. כך, גם בעסקים פרטיים יש לתאורה חשיבות רבה. היא יכולה להשפיע רבות על הרגשת הלקוחות בעסק, על שיקוליהם ועל הבחירות שלהם. באמצעות בחירה נכונה של התאורה, ניתן לתת לעסק למשוך את הלקוחות ולשדר להם את ההרגשה הנכונה.

 

תאורת גן בעיצוב ייחוד של אופק תאורה

היתרונות של תאורת לד

הסוגים השונים של גופי התאורה מכילים מבחר רחב ממנו שלל טכנולוגיות שונות אשר נבדלות זו מזו ביתרונות הגלומים בהם. ביניהם, תאורת לד היא מבין טכנולוגיות התאורה המובילות ביותר, בעלות יתרונות חשובים על פני טכנולוגיות תאורה מקבילות, אשר יטיבו עם הצרכן הפרטי כמו גם עם הצרכן העסקי:

• אורך חיים: מנורות לד ידועות כבעלות אורך חיים ארוך והן יכולות להישמר לזמן רב. אמנם אין בנמצא עוד הוכחות חותכות לכך, מכיוון שטכנולוגיית לד היא צעירה, אך הניסיון בשימוש במנורות לד אכן מצביע על הבדל מהותי באורך החיים שלהם לעומת טכנולוגיות תאורה מקבילות.

• דעיכה הדרגתית: בניגוד למנורות להט וטכנולוגיות תאורה אחרות, אשר בסוף חייהן מפסיקות לפעול בן רגע וללא התרעה מוקדמת, תאורת לד פועלת באופן שונה. העוצמה של מנורת הלד תדעך באופן הדרגתי, וכך תספק התראה ארוכת טווח על פקיעת התקינות שלה.

• עמידות: מנורת הלד בנויה באמצעות מנגנון מכאני שונה באופן מהותי מזה הפועל בטכנולוגיות תאורה אחרות, וכך היא לא מגיבה באותו האופן למכות וזעזועים. מנורות לד עמידות הרבה יותר לאלה, ויישארו תקינות לאורך זמן.

• כוונון ספקטרום: יצירת תאורה בצבע ספציפי קלה הרבה יותר עם טכנולוגיית לד לעומת טכנולוגיות אחרות. תאורת לד היא תאורה הפולטת אור בספקטרום צר, וכך ניתן לכוון אותו לעבר הצבע הרצוי ואין צורך להשתמש במסננים נוספים ליצירת הצבע כפי הנדרש עבור טכנולוגיות תאורה אחרות.

• הידלקות מהירה: תאורת לד היא מבין המנגנונים המהירים ביותר להאיר, והזמן הדרוש למנורת לד להאיר הוא באורך של מיקרו שניות. להשוואה, מנורת להט זקוקה לעשירית השנייה, ולמנורת פלואורסנט נדרש חצי שניה.

 

תאורה לחנויות

הצבת תאורה בחנויות היא משימה חשובה שעשייתה באופן נכון ומיומן עשוי ליצור את האווירה הרצויה בחנות. באמצעות תכנון נכון של התאורה, ניתן לתת דגש לדברים החשובים בחנות, להוביל את הלקוח להפנות את הקשב שלו כלפי המוצרים והשירותים. כל תהליך של עיצוב תאורה לחנויות נפתח עם הבנת מהות העסק, הפונקציה העיקרית בו, הנקודות שאמורות לקבל דגש עבור הלקוח ועוד. באמצעות הסבת תשומת הלב לנקודות החשובות הללו, ניתן לייצר את פריסת התאורה המתאימה ביותר. כדי לעשות זאת באופן הטוב ביותר, נפנה לבחון את ההיבטים הבאים:

• הדגשת מוצרים: לקוחות מגיבים לפיזור התאורה בחנות, ולרוב יפנו יותר למוצרים מוארים על פני אלה שנחבאים בצללים. פיזור נכון של תאורה ישים דגש על המוצרים ויפנה את הלקוחות אליהם. כמו כן, באמצעות סידור רצוי של התאורה ניתן להדגיש מוצרים חשובים יותר אשר נרצה להסב את תשומת לב הלקוחות אליהם.

• תחושה נעימה: לתאורה יש תפקיד מכריע בתחושה המקבלת מהחלל. באמצעות בחירה נכונה של התאורה, ניתן לייצר אווירה חמימה ומזמינה אשר תמשוך את הלקוח. בהתאם לצרכים של העסק, ניתן לסדר את התאורה בדרכים נוספות כדי לייצר תחושות שונות עבור הלקוח, בין אם מדובר באינטימיות, ברשמיות ועוד.

• דקורציה: התאורה תופסת מקום חשוב בהיבט הדקורטיבי של החלל ויש צורך לעצב אותה באופן שישתלב נכון עם העיצוב הכללי של החנות. באמצעות הפעלת השיקולים הנכונים, ניתן להשלים את העיצוב של המרחב עם תאורה מתאימה וליצור תמונה אחידה ואורגנית.

 

בעמוד פרויקטים של תאורה לחנויות באתר בר עמי תאורה מצאנו הרבה דוגמאות לפרויקטים אשר יוכלו לתת לכם רעיונות וכיוונים חדשים

 

תאורת גן תמונות

תאורה לעסקים יצרניים

בעוד שבחנויות ובעסקים המארחים לקוחות יש דגש על התחושה והאווירה שהתאורה מקנה, בעסקים יצרניים כמו מפעלים התאורה תופסת מקום יותר פרקטי. באמצעות סידור נכון של התאורה ניתן להוביל לנוחות בסביבת העבודה שבתורה עשויה לתרום להספק גבוה יותר ולהקל על הפועלים בעבודתם. באמצעות הבנת הצרכים של המפעל, המטרות שלו והמגבלות שלו, ניתן להביא לעיצוב מושלם של התאורה וכך להשיג את היתרונות יקרים הערך הללו. התכנון של אמצעי התאורה ייעשה בהתאם להיבטים הבאים:

• תאורה חזקה: באזור יצרני, ישנה עבודה עם אביזרים רבים ויש צורך בראות ברורה ובהירה. זאת ניתן להשיג באמצעות תכנון נכון של התאורה, אשר מתייחס בפיזור שקול של האור כדי להימנע מהצללות לא רצויות.

• תאורה לא מסנוורת: עם הצורך בראות טובה, לא די ביצירת תאורה חזקה, אלא יש צורך שהתאורה הזו לא תסנוור את עיני העובדים. באמצעות הפעלת שיקולי דעת על הסוגים של גופי התאורה ועל העצמים שכנגדם הם יוצבו, ניתן למזער את הסנוור וליצור סביבת עבודה נוחה ויעילה.

• עוצמה וצבע: הראיה של האדם היא בעלת תפקיד מפתח לגבי מצב רוחו הכללי, ותאורה לקויה יכולה להשפיע על הריכוז, על הצלילות ועוד. באמצעות כיוון נכון של העוצמה והצבע של התאורה כך שיתאימו לסביבה ויתמזגו בה, אפשר להבטיח תאורה בריאה שתקל על עיני העובדים, תמנע עייפות טרם עת וכך תעלה את ההספק היצרני.

 

תאורה למשרדים

כיום, בעת המודרנית, חלק גדול מן העולם העסקי מתנהל בתוך משרדים. החל ממשרדי עורכי דין או רואי חשבון וכלי במשרדי ההנהלה הקיימים לכל חברה, לכולם יש צורך בתאורה אשר תשקף את הצרכים של המשרד ותייצר סביבת עבודה יעילה ונוחה. התאורה במשרד אוצרת בה את הצרכים של תאורת החנות ותאורת המפעל גם יחד, ויש בה צורך להשפיע באופן חיובי הן על ההרגשה של העובדים והן על ההספק היצרני שלהם. כדי להשיג זאת, מושם דגש על ההיבטים הבאים:

• התייחסות לאזורים שונים: פריסה נכונה של התאורה במשרד אינה תעשה באופן אחיד, ויש להקדיש שיקול דעת על האזורים השונים במשרד ולהקציע לכל אחד מהם את סוג התאורה המתאים לו. כך ניתן לייצר תחושה בעלת יעילות מרכזית, אשר תלווה את העובדים בין החללים השונים ותייצר עבורם את ההרגשה הראויה בכל מקום.

• מקום עבודה נקי ורגוע: מחקרים מצביעים על האופן בו התאורה משפיעה על תחושתם של אלו השוהים בסביבתה. לתאורה יש השפעה על הריכוז, על העייפות, על האפקטיביות ועל היבטים רבים נוספים שנוגעים להספק של העובדים. באמצעות פיזור נכון של התאורה, ניתן ליצור תנאים יעילים לסביבת העבודה.

• מיקום התאורה: בעת פיזור התאורה, יש לקחת בחשבון את העיצוב הכללי של המשרד ואת הפריסה של האביזרים בו, רק כך ניתן להביא להצבה נכונה של התאורה אשר תשתלב באופן הטוב ביותר עם המשרד. לדוגמא, הצבת תאורה אל מול מסך עשויה ליצור השתקפות ולכן יש צורך לתכנן את מיקום התאורה בהתאם למיקום המסך.

• עיצוב אלגנטי: כמו התאורה, גם לעיצוב הכללי של המשרד יש השפעה מכרעת על האפקטיביות של העובדים בו. באמצעות עיצוב אלגנטי, נעים אשר משלב אופי רשמי, ניתן לייצר סביבת עבודה יעילה ויצרנית. לתאורה יש תפקיד חשוב גם בעיצוב זה, והיא מוסיפה פן של דקורציה אשר עליו להתמזג באופן נכון עם העיצוב.

 

ההשפעות של התאורה

התאורה היא אלמנט חשוב ביותר שיש לקחת בחשבון בכל חלל ובכל סוג עסק. עם שאיפה לתאורה חזקה ועמידה, שתהיה יציבה ולא תרצד מצד אחד, וכשלא תגרום למפגעים ולא תתחמם יתר על המידה מנגד, רבים פונים אל תאורת לד כפתרון יעיל שנותן מענה לכל הצרכים הללו. כדי למצוא את תאורת הלד המתאימה ביותר עבור העסק, תמיד מומלץ להתייעץ עם מומחים בתחום אשר יש ברשותם ידע מקצועי על האמצעים לתכנון ופיזור תאורה במקומות עבודה. כך ניתן להשיג סביבת עבודה יעילה יותר, נוחה יותר ונעימה יותר.

באדיבות חברת ברעמי תאורה המספקת פתרונות תאורה ממכירת גופים של מותגים מובילים בעולם ועד ביצוע פרויקטים מורכבים

 

 

Call Now Button