עיצוב תאורת הבית והגן זו פעולה אשר אולי לא נמצאת בראש סדר העדיפויות שלכם, אולם אין ספק כי מדובר באקט בעל חשיבות. מעבר למראה היוקרתי של החלל, בעזרת התאורה תוכלו להתנייד בשעות החשיכה ביתר קלות ולהפוך את החלל להרבה יותר בטוח ובטיחותי. ואם חשבתם שעיצוב תאורה זו משימה פשוטה, בפועל אין כך הדבר ולא פעם נדרשת עזרה מבעלי מקצוע כמו מעצבי פנים.

820465

איך מתחילים עם תאורה לבית?

השלב הראשון בדרך הוא למצוא את בעלי המקצוע הרלוונטיים לצרכים שלכם. תחילה מומלץ להגיע לאופק תאורה שם תמצאו שפע של פתרונות תאורה בהתאמה אישית, גופי תאורה לבית. השלב השני הוא למצוא מעצבי פנים ולהם הבנה בתחום, כדי שהם יסייעו לכם במלאכת העיצוב ויוכלו ליצור עבורכם אפקט כמה שיותר מרשים. ואם תהיתם כיצד למצוא מעצב פנים בקרבת אזור מגוריכם, תוכלו לעשות זאת בגלות על ידי פורטל אזורי. כך למשל אם אתם גרים ברחובות ובסביבתה, כל שעליכם לעשות הוא להיכנס לפורטל של העיר ולחפש אחר מעצבי פנים ברחובות המבינים בתחום התאורה.

הצבת נקודות חשמל

השלב הבא הוא לבחור בגופי התאורה וכדי לעשות זאת יש להתייחס לשלל פרמטרים ביניהם גם שאלה חשובה והיא: האם יש לכם נקודות חשמל במקומות הנחוצים. הדבר מקבל משנה תוקף כאשר מדובר בחללים חיצוניים. ברוב הבתים המודרניים מתוכננות נקודות חשמל בקדמת הבית ובחלקיו האחוריים וניתן לעשות בהן שימוש. במקרה והבית כולל מאפיינים אדריכליים מיוחדים, מומלץ להאיר עליהם, כדי שניתן לראות אותם גם כאשר חשוך וכדי לעשות זאת יש לוודא שנקודות החשמל אכן ממקומות במקומות אותם תרצו להאיר. במידה וכן, הרי שאתם מסודרים. במידה ואין, עליכם להתייעץ עם מעצב פנים לגבי מיקומן הרצוי של נקודות החשמל ואז להזמין חשמלאי מקצועי.

820422

מה תרצו להאיר?

דבר נוסף אותו עליכם להבין הוא אילו אזורים של הבית והחצר תרצו להאיר? האם שבילים? האם את הכניסה? האם עצים וצמחייה? האם את הנוף הניבט מהבית שלכם? האם את ריהוט הגינה? או אולי את שטח הבית והחצר באופן כללי? ישנם בתים ובהם אלמנטים דקורטיביים כמו ריהוט גן מעוצב ועד מזרקה או מסלעה והצבת התאורה עליהם תיצור אפקט מרשים ממנו אי אפשר להתעלם. כדי ליצור בדיוק את האפקט שאתם רוצים מומלץ להיוועץ קודם עם מומחים לתחום אשר יוכלו לכוון אתכם אל עבר הבחירות הטובות ביותר וייסעו לכם להדגיש את נקודות החוזק של הבית שלכם וליצור את האווירה שאתם מנסים להשיג.

בחירת גופי תאורה

כיום ישנו היצע נרחב של גופי תאורה בשוק ולכן כדאי ההחלטה הבאה שלכם תהיה בחירת סוג האור בו תרצו להאיר את חלל החוץ והפנים, כמו גם את גופי התאורה בהם תעשו שימוש. בעזרת מעצב פנים מומחה תוכלו להחליט האם אתם בוחרים בתאורת הלוגן, פלורסנט או לד תוך שמתוודעים ליתרונות והחסרונות של כל סוג וסוג. לאחר מכן תוכלו לבחור את הדגמים המועדפים עליכם, אך לא לפני שהגיתם תכנית להצבת תאורה התואמת את החלל הפנימי, תנאי השטח החיצוניים וגם את הצרכים, הרצונות והצרכים שלכם במקביל.

עיצוב תאורת בית וגן זו משימה למומחים. לכן מלבד בחירת מוצרי תאורה של חברה מובילה, מומלץ לפנות אל אנשי מקצוע המבינים בעיצוב על מנת שיסייעו לכם להגיע לבחירות נכונות ויפות בדרך היעילה ביותר.

ראו גם: תאורת פנים

Call Now Button